Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Divadelní maraton

V prvním pololetí letošního školního roku jsme společně se žáky 1. – 4. ročníků naší SŠTD v Ostravě-Vítkovicích absolvovali „divadelní maraton“.

V Divadle loutek Ostrava jsme zhlédli představení Lebensraum na téma, co by se mohlo stát, kdyby německý kancléř nabídl šesti miliónům Židů z celého světa německé občanství, práci a bydlení v Německu, aby tak odčinil historickou německou vinu z druhé světové války.

divadelni-maraton05

Poté jsme vyrazili na představení hry Williama Shakespeara Bouře, dramatickou romanci s napínavým příběhem, ve kterém jsou obsažena všechna Shakespearova celoživotní témata: vztah otce a dcery, sourozenecká rivalita, síla lásky, zrada a pomsta, boj o moc i odpuštění.

divadelni-maraton06

Výuku odborných předmětů i dějepisu jsme doplnili o hru Nastupovat! Děják z rychlíku, ve které s námi duch Vlakomil proletěl historií od průmyslové revoluce v Anglii přes dvacáté století až do současnosti a proměnil tak dějepis v dobrodružnou výpravu do minulosti.

divadelni-maraton07

Životní osudy světoznámého anglického dramatika Williama Shakespeara jsme si připomněli díky návštěvě Národního divadla moravskoslezského, kde jsme zhlédli hru Zamilovaný Shakespeare, která vznikla podle stejnojmenného filmu ověnčeného sedmi Oscary. Zachycuje Shakespeara v době, kdy se rodí jedna z jeho nejslavnějších tragédií – Romeo a Julie.

divadelni-maraton08

A na co se ještě můžeme těšit? V prosinci si připomeneme 100. výročí narození Josefa Kainara v DLO v divadelním představení Stříhali dohola J. K. Dozvíme se mnoho zajímavých informací o pobytu básníka v Ostravě v době jeho mládí, studií a prvních lásek. A samozřejmě si také poslechneme slavné Kainarovy texty, které byly zhudebněny.

divadelni-maraton09

V lednu půjdeme na představení Hodina Komenského, abychom si s humorem a nadsázkou připomněli životní osudy Učitele národů, který napsal spousty knih, vymyslel prázdniny, zavedl školu i pro děvčata a prožil nejdelší evropskou válku.

divadelni-maraton01

Máte rádi divadlo? Tak pojďte s námi.

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111