Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Projekt ERASMUS+

Naše škola se zapojila do projektu „Cooperation in vocational education for European labour market“ = CIVELL v rámci programu ERASMUS +.

Tento projekt rozvíjí partnerství mezi regiony v České republice, Francii a v Polsku v oblasti odborného vzdělávání na úrovni středních škol a navazuje tak na projekt Comenius. Cílem projektu je nejen spolupráce mezi partnerskými školami, ale především mobilní zahraniční stáže žáků. Odborné stáže žáků proběhnou v příštím školním roce. Této mobilitě předchází mobilita pedagogů. V současné době probíhá mobilita pedagogů v regionu GRAND EST, jehož sídlem je francouzské město Métz. Cílem této mobility je sdílet odborné znalosti a dobrou praxi v poradenství pro volbu povolání a konzultační služby pro žáky a mladé absolventy, následné vyhodnocení mobilit a vytvoření programu pro rozvoj osobních a profesních dovedností žáků v odborném vzdělávání.

V únoru 2018 se uskuteční mobilita v Moravskoslezském kraji, kde přivítáme partnery francouzských a polských středních škol, a poté v dubnu 2018 proběhne mobilita pedagogů v Lotrinsko Lublinském vojvodství v Polsku.

https://www.facebook.com/civeelerasmusplus/

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111