Dne 14. 5. 2024 jsme se zúčastnili branné soutěže WOLFRAM na Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava.

Absolvované disciplíny pro žáky:

• Da vinciho most — tým musel postavit přemostění přes improvizovaný vodní tok za určitý čas.
  • BOJOVÁ DRÁHA — tým zdolával dráhu štafetovým způsobem. Po zdolání překážek musel každý člen týmu vyhledat a zapamatovat si heslo, které sloužilo v prostoru startu/cíle k aktivaci dalšího člena týmu.
  • STŘELBA — střelba ze vzduchovkové pušky, poloha vleže bez časového limitu.
  • VĚDOMOSTNÍ TEST — vědomostní test.
  • SILOVÝ TROJBOJ — soubor silových cviků provedených týmově (dřepy, kliky, …).
  • ZDRAVOVĚDA — ošetření tepenného krvácení nohy, fixace zlomené ruky, přesun raněného na nosítkách, rozdýchání cvičné panny.
  • HOD GRANÁTEM — počet granátů 3 na cvičícího. Házelo se v přilbě Armády ČR.
  • VYTRVALOSTNÍ BĚH — běží celý tým současně na vzdálenost cca 1000 metrů.

Soutěže se účastnilo 20 škol z Ostravska a 3 nejlepší týmy postupovali do krajského kola, kde jsme se bohužel nedostali.

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice

Moravská 964/2 703 00 Ostrava-Vítkovice